כשרות

הערסט - אייפון כשר למהדרין

בס”ד

הערסט – כשרות לכתחילה, ללא פשרות וללא פרצות!

אין צורך להכביר במילים ולהסביר את עמדת הציבור החרדי הירא לדבר השם בארץ ישראל, כלפי תחום הטלפונים הסלולריים ובפרט הטלפונים החכמים. מזה שנים רבות נשמעת הוראתם של גדולי ישראל זצוק״ל ויבדלט״א בעניין אחזקה ושימוש בקו טלפון סלולרי כשר מהקומה הכשרה וכן בשימוש במכשיר כשר אשר משמש לצורך קבלת הוצאת שיחות בלבד.

כשהחלו מכשירי הסמארטפון להפוך לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום של העולם המערבי הפך האתגר להיות קשה יותר. הציבור החרדי בארץ ישראל הוא הוא היחיד שבאופן מובהק דוחה את אותה טכנולוגיה, אינו מעוניין בה ובוחר להתנזר ממנה בגאון ומבחירה.

עם זאת, בציבור החרדי תמיד היו ואף יהיו, ציבור מרכזי ונכבד, אנשים יראי שמיים אשר יצאו לשוק העבודה ומפרנסים את בתיהם בכבוד וקובעים עיתים לתורה. יעידו מנהלי מוסדות ועמותות, בלדרים ושליחים, חכי״ם, עסקנים ואישי ציבור, מתנדבי ההצלה, רבנים ידועים ובעלי בתים. בעולמנו הנוכחי, רבות מן סביבות העבודה שמצוי בם האדם החרדי העובד שבהן אין כל ברירה וכי מחוייב המציאות הינו, אחזקת יכולת תקשורת מעשית עם מקום העבודה שאינה פקס או מכתב.

לשאלה כבדת המשקל הזאת נדרשו גדולי ישראל: כיצד מתאימים את צרכיו של הציבור הזה למציאות המתקדמת במהירות חסרת מעצורים?

סינון לכתחילה ולא בדיעבד

המילה “אייפון” הפכה למושג ברחוב החרדי, כשם עצם למכשירי סמארטפון שאינם כשרים, שם נרדף למשהו פסול שיש להתרחק ממנו. משום כך, כשאנו באים להציג את התיקון, את האלטרנטיבה ואת הפתרון, אנו מוצאים שהפתרון הטוב ביותר נמצא דווקא במקום בו אנו מדברים על אייפון, אייפון של ממש, דווקא הוא נושא את בשורת הכשרות המהודרת והמוקפדת ביותר!

במהלך השנים האחרונות הוצגו מספר פתרונות ראויים לשבח, בדמות חברות סינון המספקות טלפונים עם מערכת הפעלה משלהם המותקנת על הטלפון המקורי וכך יכול המשתמש ליהנות מטלפון מסונן.

אולם עדיין עלתה וצפה השאלה, מה הופך טלפון נייד חכם לכזה שעונה להגדרת סמארטפון כשר. המציאות הוכיחה כי במידה והותקן על המכשיר שירות הסינון (אפליקצית סינון) שאותו אכן ניתן להשיג במגוון של וריאציות, אותו שירות לא מתאים לציבור החרדי,  מכיוון שביום אחד המכשיר המדובר יהיה במתכונת כשרה ואילו ביום אחר, במחי לחיצת כפתור וצעד אחד, המשתמש מסיר מעצמו את הגנה ונותר פתוח לכל הפרצות רח״ל.

לשם כך נדרש פתרון אחר, יעיל יותר שיחסום כל אפשרות לפירצה או למכשול. וכאן הגיעה בשורת האייפון!

איכא אייפון אחרינא

כבר עשור שנים שבו המשתמשים החרדים הנצרכים לטלפון חכם לצרכי פרנסתם, מכירים ושומעים על התכונות הטובות של מכשירי Apple אך לא בהישג יד משום שלא הושג אותו מעגל כשרות ששומר על המכשיר כשר מרגע הפעלתו ועד בכלל.

כיום, אנו גאים להציג את הבשורה המהפכנית של הערסט הכוללת בין היתר את העובדה הבאה: ככל שיבוצע במכשיר הערסט הליך איפוס מחדש (שחזור הגדרות יצרן), בהפעלת המכשיר הבאה, יקבל הוא את כשרותו שוב. בשורת הכשרות של אייפון הערסט כשר לציבור החרדי העובד, נושאת בחובה אם כן לא פחות מידיעה ותגלית מרעישה!

אייפון הערסט הכשר הוא מכשיר ״סמארטפון כשר״ הראשון והיחידי בעולם אשר מגיע כשר מהקופסא, מהניילון. להבדיל מפתרונות נוספים בעולם אנדרואיד אשר קיימים, אייפון הערסט הוא היחיד שבו הלקוח פותח בעצמו בפעם הראשונה את הניילון של עטיפת קופסת המכשיר, מדליק בפעם הראשונה ומיד ברשותו מכשיר אייפון הערסט כשר למהדרין.

בסיעתא דשמיא ובתמיכת, ברכת והכוונת הרבנים שליט״א. היו אלה דלתות טכנולוגיות שנפתחו, שיתופי פעולה פורצי דרך אשר באמצעותם הפיתוח של הערסט מתאפיין ראשית כל בנעילת כל השערים באופן הרמטי תחת מצב כשר לחומרא. כמו טלפון כשר הישן ובעוד לפני שאושרו בו אתר אינטרנט או אפליקציה אחת.

הערסט כשר למהדרין מן הרגע הראשון שבו המשתמש מבצע את ההפעלה (אקטיבציה) הראשונה של המכשיר ועד סוף ימיו של המכשיר.

גדול עומד על גביו

העובדה שעבור הציבור החרדי יראי ה׳, סמארטפון כשר הוא נושא רגיש ביותר ואשר בו נדרשת זהירות כפולה ומכופלת, הוליכה אותנו בדרך חשובה ויחידה אשר בה דבקנו מן הרגע הראשון שבו הוחלט לצאת לדרך הארוכה על מנת להשלים פרוייקט משמעותי זה בשעטו״מ.

הדרך שבה אנו כפופים ונשמעים להנחיות של גדולי ישראל בענייני טכנולוגיה בעידן השעה. ציות להוראותיהם כפי שנמסרו ללא כחל וסרק, נקיים וסדורים. השקת הערסט באה לאחר שלוש וחצי שנות עבודה מאתגרת. במהלכן השקענו רבות בזמן ובדמים, במחקר ופיתוח.

גייסנו צוות אנושי מעולה המונה בתוכו בעלי ניסיון וותק בתפקידים בכירים בענף הטכנולוגי עסקי בישראל וכן בכירים בעלי ניסיון ספציפי בעולמות של טכנולוגיה כשרה לציבור החרדי. בכל סוגייה ושלב בפרוייקט נועדנו ונועצנו באנשי אמונם של רבנים וגדולים חשובים ממגוון חוגים, על מנת לקבל הכוונה מדוייקת בדרך ובתוצאה הרצויה בחסדי השם.

קיבלנו על עצמנו מאידך, להנגיש לאנ״ש הנצרכים בעבודתם לתקשורת ניידת כשרה, את הטלפון הטוב בעולם. אייפון בגרסה כשרה למהדרין. ומאידך, הערסט תהווה סמן מחמיר וקפדן של מחנה החרדים היראים לדבר השם בכל הקשור לתוכן אליו המשתמשים יכולים לגשת תחת פלטפורמה זו.

הסמכות היחידה והקובעת בפלטפורמת הערסט בכל שאלה אשר לה זווית תורנית והלכתית ולרבות כל נושאי התוכן, מוקנה ושמורה למפקח ממונה חיצוני אשר מקבל את הוראותיו מבתי גדולי ישראל שליט״א. הממונה, אברך יר״ש ובעל שם, בעל ניסיון רב שנים בליבת העשייה של טכנולוגיה וכשרות לציבור החרדי, מקיים פיקוח הלכתי ורוחני שוטף על כל אשר מתרחש בהערסט.

בנוסף, צוות אברכים מאנ״ש, בריטואל יומי ועם סדר פעולות יזום, עורכים בדיקות שוטפות לאיכות ההגנה ובין יתר תפקידם להציף כל בקשה לתיקון או שינוי באופן תדיר ובעדכונים שקטים יזומים למנויים של הערסט.

כמו כן, ממונה הפיקוח נגיש לכל שאלה והוא כתובת לכל לקוח קיים או מתעניין לשאלות תורניות, רוחניות והלכתיות בעניין הערסט. פניה ישירה אל ממונה הפיקוח ניתן לשגר בעמוד צור קשר 

בתפילה על העתיד

אנו בחברת אייפון – הערסט מודעים לגודל המשימה שנטלנו על עצמנו וניגשים אליה בכובד ראש, בהודאה עצומה להשי”ת על העבר ובתפילה על העתיד, שלא יארע דבר תקלה תחת ידינו.

אנו בהערסט עושים מאמצים רצופים ולא חוסכים במשאבים על מנת לשמור על כשרות טכנולוגית מהודרת וברמה הגבוהה ביותר.

נשמח לקבל כל פניה אשר תגרום לנו לשפר את הערסט עוד ובראש וקודם לכל, את הכשרות המהודרת.

בברכת והיה מחניך קדוש!

הפיצו את הבשורה
דילוג לתוכן